Вплив на якість плодів кісточкових

Вимоги до якості плодів кісточкових культур визначаються кількома змінними. Стандарти якості відрізняються в залежності від типу кісточкової культури, регіону вирощування та ринку.

Зовнішній вигляд плодів кісточкових культур 

Внесення добрив в значній мірі впливає на зовнішній вигляд плодів, а саме на забарвлення і кількість . 

Інтенсивність таких зовнішніх ознак може сильно впливати на ціну та конкурентоздатність плодів.  

Вимоги до розміру та якості відрізняються в залежності від ринку, і у більшості країн встановлені свої мінімальні стандарти. Наявність тріщин та інших фізіологічних порушень є неприйнятною.

Смак та структура плодів кісточкових культур

Твердість плодів має значення при їх надкушуванні. Оптимальна твердість також сприяє резистентності до фізіологічних порушень (розпад м'якоті плодівутворення ямок) і гнилі у процесі зберігання.  

Смак і запах пов'язані з показником загального вмісту розчинних речовин (TSS)кислотністю та соковитістю плодів. Відношення показника TSS до кислотності вказує на те, який смак має плід - солодкий чи кислий.  

Наявність вітаміну С або аскорбінової кислоти сприймається покупцями як користь для їхнього здоров'я.

Вплив живлення на якість плодів кісточкових культур

Кальцій відіграє головну роль в максимізації якості плодів, покращуючи їх міцність зсередини та зовні. Кальцій також підвищує TSS і вміст цукру, покращує смак, запах і соковитість.  

Калій відіграє ключову роль у покращенні якості плодів, підвищуючи TSS та поліпшуючи забарвлення плодів. Проте живлення цими елементами повинно бути збалансованим, оскільки їх надмірна кількість може спричинити інші проблеми з якістю внаслідок конкуренції між поглинанням калію, кальцію та магнію.    

Збільшення живлення азотом може підвищити кислотність плодів і вміст вітаміну С.  Проте надмірна кількість азоту сповільнює достигання, робить плоди м'якими, а шкірку тонкою.   Вона також може послабити забарвлення плодів та зменшити вміст TSS.  Це зумовлене підвищенням врожайності та збільшенням розміру плодів, внаслідок чого відбувається зниження TSS у плодах.    

Фосфор посилює забарвлення плодів завдяки підвищенню вмісту антоціанів.  Він також допомагає мінімізувати велику кількість проблем під час зберігання.

Залізо стимулює зростання, в результаті чого поліпшується наливання плодів та вміст цукру. 

Бор та мідь зміцнюють шкірку, мінімізуючи розтріскування

Знайдіть пораду Yara щодо інших аспектів підвищення якості кісточкових