Збільшення врожайності кісточкових

Правильне поєднання оптимальної кількості плодів на дереві та великої ваги чи розміру плодів є важливою умовою для високої врожайності кісточкових культур.

Фермер може впливати на кількість плодів на дереві, а також на їх розмір завдяки правильному живленню. 

Шляхом застосування збалансованого підходу до живлення культур, фермери можуть оптимізувати врожайність та свої інвестиції у добрива, мінімізуючи при цьому можливість перенасичення поживними речовинами, щоб не допустити завдання шкоди навколишньому середовищу. 

Вплив живлення на врожайність кісточкових культур

Азот та калій - це ключові елементи, що забезпечують зростання пагонів, листя, утворення зав'язі, хороший розмір та якість плодів.   

Фосфор потрібен для росту на ранньому етапі і розвитку кореневої системи, а пізніше він потрібен рослинам для росту листя, цвітіння, зав'язування плодів та високої врожайності.  

Кальцій потрібен для забезпечення здорового розвитку листя та росту листяного покриву, що створює надійну основу для високої врожайності. 

Магнійзалізо та марганець забезпечують хороший фотосинтез, що поліпшує зав'язування плодів та їх збереження на дереві.  

Низька доступність будь-якого мікроелементу погіршує зростання та врожайність.  Бор та цинк мають особливу важливість на етапі цвітіння, оскільки вони допомагають збільшити кількість квіток та зав'язі. 

Інші сільськогосподарські методи збільшення врожайності кісточкових культур

  • На ґрунтах з хорошим дренажем і необмеженим постачанням води врожайність є високою. Кісточкові культури добре ростуть на помірно-кислих або нейтральних ґрунтах (рівень рН 5,8-7,0). 
  • Щільність дерев, орієнтація саду та відстань мають критичне значення для максимально ефективного використання умов навколишнього середовища, що допоможе досягти найвищої врожайності. 
  • Обрізання також необхідне для підтримки балансу між кількістю листя та плодів, що допомагає добитися бажаного розміру плодів без погіршення їх якості.
  • Використання фунгіцидів та інсектицидів захищає від шкідників та хвороб і допомагає попередити псування плодів і зменшення їх врожайності. 

Рекомендовані добрива Yara для кісточкових