Збільшення кількості плодів кісточкових

В той час як вплив азоту на кількість плодів на дереві не з'ясований, було встановлено, що фосфор і магній підвищують їх кількість.

Бор, залізо та цинк також підвищують врожайність, збільшуючи кількість плодів на дереві.

Вплив живлення на кількість плодів кісточкових

Фосфор

Phosphorous and Flower bud numbers

Phosphorous and fruit numbers and size

Хоча деревам не потрібен фосфор у великій кількості, але його дефіцит у ґрунті може напряму впливати на кількість квіткових бруньок та зав'язі.  

Магній

Mg sprays and fruit retention

Оприскування магнієм може покращити збереження плодів на дереві, зменшуючи їх опадання. Зазвичай оприскування проводять на етапі опадання пелюсток і зав'язування плодів, а потім через 10-14 днів, щоб компенсувати відставання розвитку (наприклад, внаслідок низьких температур) чи опадання плодів з дерев.     Внесення магнієвого добрива у ґрунт забезпечує дерева довгостроковими запасами.  

Бор

Boron and fruit set

Бор дає найбільшу користь на етапі розпускання бруньок та цвітіння, оскільки він допомагає збільшити кількість зав'язі. Випробування підтверджують, що найкращі результати дає оприскування бором листя та бруньок восени за 2-3 тижні до опадання. Така методика забезпечує доступність бору під час цвітіння і зав'язування плодів у наступному сезоні.

Boron and fruit set

 

Цинк

Zn and fruit tetention

Аналогічно до бору, дефіцит цинку зумовлює відсутність зав'язі.   Оприскування цинком на початку весни, коли листя ще розпускається, ефективно допомагає отримати бажаний рівень цинку у листі.