Підвищення врожайності пшениці

Двома основними компонентами врожаю є кількість зерен на одиницю площі землі і окрема вага зерен. Високі врожаї досягаються правильною кількістю листя і пагонів, тривалістю збереження листкового покриву, збільшенням кількості зерен у колосі і розмірами зерна.

Розробка програми збалансованого живлення, яка включає всі необхідні макро- і мікроелементи, надзвичайно важлива для підтримки всіх цих компонентів на високому рівні.

Поглинання макроелементів рослинами озимої пшениці

Азот і калій є поживними елементами, які зазвичай потрібні в найбільших кількостях для отримання гарного врожаю пшениці. Зазвичай рослини пшениці поглинають на 60% більше калію, ніж азоту. При цьому потреба у фосфорі і сірці менша, проте, суттєва.

З іншого боку потреба у фосфорі ідентична потребі в сірці. Саме в період весняного активного росту виникає потреба у всіх цих макроелементах.

Nutrient uptake graph

Винос поживних елементів відрізняється від поля до поля, але, як правило, при урожайності 10 т/га пшениця може винести понад 230 кг/га азоту і 57 кг/га калію лише з зерном.

Nutrietn removal

Поглинання мікроелементів рослинами озимої пшениці 

Збалансоване живлення має першочергове значення. Воно повинно включати вторинні поживні речовини та мікроелементи, які є незамінними для отримання гарного врожаю.

Micronutrient uptake

Підтримання якісного листового покриву

Підтримання якісного листового покриву

Ще одним компонентом, необхідним для отримання хорошої врожайності, є підтримання збереженості листового покриву після його правильного формування аж до закінчення стадії дозрівання зерна. Зелене листя поглинає максимальну кількість сонячного світла і...
Збільшення кількості листя та пагонів

Збільшення кількості листя та пагонів

Кількість листя і пагонів визначає площу листового покриву і кількість колосків при зборі врожаю. Кількість колосів визначається загальним числом пагонів, що з’явилися і від їх здатності до виживання до збору врожаю.
Збільшення розміру та ваги зерен пшениці

Збільшення розміру та ваги зерен пшениці

На розмір зерна пшениці сильно впливає живлення рослин, особливо в період наливу зерна. Азот, фосфор, калій, магній і цинк особливо важливі елементи.
Збільшення кількості зерен в колосі

Збільшення кількості зерен в колосі

Загальна кількість зерна залежить від кількості продуктивних пагонів на одиницю площі і від кількості зерен в колосі. Виробник повинен грамотно підійти до питання підживлення необхідними поживними речовинами для збільшення кількості зерен в колосі.

Рекомендовані добрива Yara для пшениці