Вимоги зерняткових до води та ґрунту

Яблука та груші можуть рости в широкому діапазоні ґрунтів - від суглинних до піщано-гравійних.

Однак погані ґрунти дадуть незадовільні результати, а найкращі культури добре ростуть на родючих піщаних ґрунтах і суглинках. 

Вони мають бути добре осушеними. Вологі ґрунти призводять до поганої аерації та збільшують ризик гниття кореневої шийки на яблунях (Phytophthora cactorum). Груші, як правило, більш толерантні до поганого висушування. Ґрунти з високим вмістом органічних речовин зазвичай краще структуровані та сприяють доброму вкорінюванню.

Зрошення слід застосовувати до сухих ґрунтів, особливо, для закладки та вирощування молодих садів.

 soil and water requirement

Промивне зрошення та фертигація все частіше застосовуються. В молодих садах фертигація допомагає прискорити ріст ранніх дерев та призводить до більш раннього плодоношення. Зрошування дощуванням можна застосовувати для захисту бруньок на деревах та запобігання втрати маленьких плодів від морозу.

Посів трав'яних мульч між рядами дерев є розповсюдженою практикою, яка разом з іншими заходами обрізу допомагають збільшити вологоємність, швидкість інфільтрації, злипання ґрунту та повторного використання поживних речовин.

Яблука та груші віддають перевагу ґрунтам від трохи кислотних до нейтральних (рН між 5,8 та 7,0). Екстремальні значення рН ґрунту призводять до затримки поживних речовин або токсичності, а також поганого розвитку дерев та плодів. Перед посадкою важливо змінити рН у кислих ґрунтах шляхом внесення вапна.