Підвищення урожайності сої

Максимальний потенціал рослин сої обумовлюється її генетикою. Щоб розкрити цей потенціал, умови довкілля повинні бути ідеальними, що дуже рідко буває. Окрім навколишнього середовища, на продуктивність врожаю впливають кілька агрономічних факторів, таких як обробка ґрунту, наявність шкідників та хвороб, норми висіву, фізичні та хімічні властивості ґрунту, тощо. Живлення рослин є одним з найважливіших факторів для отримання високої врожайності.

Фактори, що впливають на урожайність:

Кількість вузлів на рослині має безпосередній вплив на кількість бобів та насінин в ньому, що розвиваються на цих вузлах. Найбільш чутлива стадія розвитку бобів між R1 і R6, під час цвітіння та обпадання квіток.

На кількість вузлів на рослині також впливає густота посіву (рослин/м²), а кількість насінин у бобі не змінюється у процесі вирощування.

У підсумку, основним фактором отримання високого врожаю є велика кількість вузлів та бобів на рослині, що можна досягти за рахунок створення сприятливих умов для оптимального росту і розвитку рослин.

Soybean yield

Живлення сої та її урожайність

Найбільш потрібні поживні речовини виконують специфічні функції для забезпечення вищої врожайності сої.

Соя має велику потребу в азоті, але може його отримувати з повітря за допомогою симбіозу з бактеріями роду Rhizobium, що живуть в бульбочках кореневої системи. Насіння сої слід інокулювати бактеріями групи H (лише для сої), щоб забезпечити ефективну азотфіксацію та адекватне живлення азотом. Фосфор особливо важливий для розвитку кореневої системи і для гарного вкорінення рослин на початку вегетації. Калій, як і азот, також має велике значення для рослин сої і під час їх росту та розвитку поглинається у великих кількостях. Його надходження повинно бути збалансоване з азотом протягом вегетаційного періоду. Належне живлення калієм також може допомогти мінімізувати наслідки, спричинені заморозками та уникнути вилягання посівів. Калій є важливим при регулюванні закриття стомат, а низькі його кількості можуть призвести до втрати води рослиною. Магній, сірка та залізо збільшують фотосинтетичну активність і підтримують хороший ріст рослин сої. Кальцій забезпечує зміцнення клітинних стінок, захищаючи кінчики коренів, листків і стебел. Бор необхідний для розвитку пилкової трубки і забезпечує належне формування бобів. Цинк важливий для фотосинтетичної активності.

Відсутність будь-якого мікроелементу може обмежувати процеси росту та формування високої врожайності, тому збалансована стратегія живлення в рослинництві є ключовою у досягненні високих врожаїв.