- Офіційні дистриб'ютори
- Контакти
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
-
-
Передпосівна підготовка ґрунту є ідеальною можливістю застосування базових добрив. Прямий контакт посаджених паростків з добривами, доданими до ґрунту, може пошкодити коріння та порушити нормальний процес укорінення до зими. В результаті, добрива мають бути ретельно додані до ґрунту перед внесенням солом'яної або пластикової мульчі. Вони можуть додаватись під час утворення ліжка та мають бути поміщені в смужку на відстані 5-10 см від поверхні та між передбаченими посадковими рядами.
Розкидання добрива можливе в системах, де солома використовується як мульча, але не застосовується з полуницею під пластиком.
Добриво, додане у посадкові лунки, може пошкодити рослини, призводячи до проблем з токсичністю. Щоб уникнути такої потенційної загрози, деякі виробники вирізають отвір у пластику на відстані 10 - 15 см від крони полуниці та додають добриво в цей отвір. Добрива, які додаються вздовж доріжок близько до ліжок є часто неефективними та можуть призвести до витікання. З цієї причини, фертигація зазвичай рекомендується для сезонного внесення добрив.
Фертигація, яка забезпечує подачу поживних речовин через зрошувальну систему, розташовану під пластиковою мульчею або у вертикальних системах, постачає добриво безпосередньо до рослини, щоб задовольнити негайну потребу. Це дозволяє застосовувати розчинні добрива для рослин протягом всього вегетаційного періоду і водночас підтримувати оптимальний водний баланс для отримання врожаю.
Крапельне зрошування є найдієвішим способом подачі води до полуничної культури. За результатами цього дослідження, що передбачає ефективне використання води, чутливість врожайності у порівнянні з поверхневим зрошенням збільшилась на 20%. Додавання добрив до води для крапельного зрошування є основною перевагою перед розкиданням добрив та зрошуванням окремо. Завдяки кращому використанню поживних речовин, що вносяться, чутливість врожайності збільшилась приблизно на 40%.
Під час фертигації полуниці, що вирощується на ґрунті, важливо зберігати зволоженість ґрунту на рівні, який співпадає або наближається до польової вологоємності, та максимально збільшити площу змоченого термометра. Це допомагає уникнути високої концентрації добривних солей біля кореневої зони. Така проблема може виникнути, якщо ґрунт висихає (див. Вимоги до ґрунтів).
Уникнення використання води з високими (бі-) карбонатними показниками допоможе зменшити ризик утворення фосфатів, сульфатів або кальцієвмісних добрив шляхом висипання та блокування крапельниці. В разі виявлення в зрошувальній воді високого вмісту (бі-) карбонатів, для нейтралізації розчину слід використовувати кислоту.
Поширеною практикою є зрошення до і після введення добрива. Це дозволяє переносити поживні речовини в кореневу зону, уникнути накопичення солей добрив в крапельній системі та/або карманах концентрації солей добрив в ґрунті.
Під вертикальними системами фертигація здійснюється через безперервний потік води, а поживні речовини в цій замкнутій системі можуть бути ретельніше регульованими.
Листкове підживлення застосовується в разі виникнення потреби у негайному внесенні добрива. Воно передбачає подачу поживних речовин безпосередньо до рослини. Абсорбція здійснюється через листя та плоди. У системах вирощування в польових умовах застосовуються листкові розпилювачі, коли додавання через ґрунт виявляється неефективним та рослини перебувають під напругою під час раннього зав'язування та формування плодів.