Збільшення врожаю кукурудзи

Метою кожного фермера є отримати високий урожай кукурудзи. Існує велика кількість факторів, які можуть впливати на урожай, причому багато з них можна контролювати та змінювати, забезпечуючи тим самим необхідні кліматичні та ґрунтові умови.

Кукурудза вирощується із врахуванням місцевих умов росту культури та при такій густоті, яка дозволяє нормально розвиватися по одному качану на рослину. Для досягнення високого урожаю кукурудзи важливо отримати максимальне число зерен в качані та збільшити вагу самого зерна. Виробники сільськогосподарської продукції можуть цього досягти  завдяки збалансованій програмі живлення культури

Maize Image

 

Живлення рослин та урожайність зерна кукурудзи

Азот є важливим елементом для досягнення високого урожаю. Він забезпечує ріст рослин та їх розвиток, тому його доступність вкрай важлива

Фосфор особливо важливий для розвитку кореня та для отримання хорошого урожаю. 

Калій, як і азот, допомагає розвитку рослини, тому велика кількість даного елементу споживається для збільшення біомаси рослини. Забезпечення калієм повинно бути збалансованим, як і у випадку з азотом. Належне живлення цим елементом мінімізує вплив морозу та знижує ризики вилягання культури. Калій є найбільш важливим елементом для забезпечення нормальної роботи продихів і його нестача призводить до втрати нею вологи. 

Магній, сірка та залізо підвищують процес фотосинтезу та підтримують хороший ріст, що забезпечує високий урожай. Кальцій формує міцність рослини, захист для кореневої системи, розвиток листків та стебла. Бор потрібен для розвитку пилкової трубки і для доброго закріплення зерен у качані. Цинк дуже важливий для процесів фотосинтезу. 

Через відсутність деяких інших поживних мікроелементів також можливе обмеження процесів розвитку та зменшення очікуваного урожаю.

Інші агротехнічні прийоми для збільшення урожаю кукурудзи

  • Досягнення оптимального значення рН ґрунту гарантує, що поживні елементи будуть доступні для рослини та сприятимуть кращому її росту. Найбільш бажані значення рН(водне) знаходяться у межах 6 - 7,2. Кукурудза погано переносить ґрунти з низьким значенням рН (<5,0), адже тоді токсичність алюмінію знижує розвиток кореневої системи, а токсичність марганцю з- розвиток самої рослини в цілому. 
  • Використання вапна для збільшення значення рН ґрунту та гіпсу для покращення його структури і насиченням кальцієм допоможе збільшити урожайність. При цьому сірка з гіпсу утворює комплекс з вільним алюмінієм, знижуючи токсичність останнього для рослини. 
  • Кукурудза особливо чутлива до ущільнення ґрунту, тому для розвитку сильної кореневої системи та гарного росту необхідна добра структура ґрунту. 
  • Густота посіву та сівозміна допомагає збільшити урожай кукурудзи, мінімізуючи тим самим ураження хворобами, наявність шкідників та бур'янів. 
  • Для забезпечення доброго старту та посилення конкурентоспроможності культури потрібен контроль за бур'янами, а вплив патогенів на кореневу систему і листя повинен бути зведений до мінімуму. Наявність вологи під час формування стовпчиків зав’язі (рильця) надзвичайно важлива для закладання зерна.

Рекомендовані добрива Yara для кукурудзи