Фактори впливу на якість ячменю

Цільові показники якості ячменю залежать від того, для яких потреб кінцевий споживач буде його використовувати (на фураж чи для приготування солоду для пивоваріння)

Основні характеристики, які необхідно брати до уваги: % азоту у зерні, питома вага, вологість та вага зерна.  

Якість ячменюДослідження довели, що якість солодового ячменю залежить від ряду інших властивостей зерна, таких як: склад білків та вуглеводів, структура ендосперму, склад клітинних стінок та активність різних ферментів під час процесу приготування солоду.    

Програми живлення культур впливають на якість зібраного зерна ячменю. Їх треба розробляти у відповідності до цільових параметрів якості.   Щоб отримати максимальні показники якості зерна ячменю, фермеру часто доводиться докладати зусиль для того, щоб виконати всі вимоги. 

Вплив підживлення на врожайність ячменю

Мікроелементи, що впливають на якість зерна ячменю  

Серед найбільш важливих мікроелементів, на які необхідно звернути особливу увагу - азот та калій.   З цієї причини необхідно розробити збалансовану програму живлення.  Надто велика чи надто мала кількість цих поживних речовин може мати негативні наслідки.  Надмірна кількість азоту підвищує вміст білку, що не завжди може бути бажаним.   Вона також може спричинити полягання культури, пізній збір врожаю та проростання зерна у колоссі.    

Макроелементи, що впливають на якість зерна ячменю

Сірка, як вторинна поживна речовина, може вплинути на вміст азоту у зерні та на склад білку.  Кальцій та бор зміцнюють клітинні стінки, що попереджує ризик полягання.  Надлишок поживних речовин також може бути шкідливим.  Надмірна кількість сірки, наприклад, може вступити в реакцію з молібденом або погіршити смак і запах продуктів, отриманих із солоду, приготованого з такого зерна