Вирощування яблук і груш у світі

Дізнайтесь про світових лідерів вирощування зерняткових культур.

Приблизно 107 мільйонів тон фруктових плодів вирощують щорічно на 6,3 мільйонах га землі. Частка яблук становить 83 млн. т (77 %), а груш - 24 млн. т. Найбільшим сільськогосподарським виробником є Китай, який досяг 57,8 млн. т. Його частка у вирощуванні фруктів зросла в п'ятикратному розмірі за останні 15 років і вже становить 54% світового ринку. 41,4 млн. т з них припадають на яблука, а решта - на азійські груші. Другим найбільшим сільськогосподарським виробником є США з показником 5,2 млн. т. яблук. Європа виробляє 12,4 млн. тон яблук та груш поряд з такими найбільшими виробниками, як Італія, Франція, Україна, Росія та Польща.

apple yield

pear yield

Показник середнього споживання яблук на душу населення перевищує 13 кг/рік. Їх споживання на душу населення в Туреччині та Італії перевищує показники інших країни. Щорічний експорт яблук становить 5 млн. т. Найбільшими експортерами на цьому ринку є Франція, США та Чилі. Найбільші імпортери - Німеччина, Великобританія та Росія, їх сумарна частка становить 33% світового експорту. 

Масштабними експортерами груш є Китай, Аргентина та ЄС, їх частка становить біля 1,2 млн. т. Найбільшими виробниками концентрованого яблучного соку є Китай, США та Польща, що охоплюють понад 40% світового виробництва. США та Німеччина є двома крупнішими імпортерами сокових концентратів, кожна з цих країн імпортує понад 0,2 млн. т щорічно.