Живлення томатів

Збалансоване живлення має важливе значення для отримання високих врожаїв та відповідної якості томатів, яка задовольняє кінцевого споживача.

Макроелементи

Вимоги рослин до ґрунтових умов

Азот необхідний на ранніх стадіях розвитку для стимулювання енергії проростання та росту молодих рослин. Потреба у ньому зростає перед початком цвiтiння рослин. Фосфор в основному необхідний на ранній стадії розвитку рослин для забезпечення гарного росту коріння та процесу цвітіння.  Калій потрібен у набагато більших кількостях, ніж азот. Кальцій також необхідний у відносно великих кількостях. У більшості випадків, він настільки ж важливий як і азот. Більше 60% азоту, фосфору та калію, що виносяться рослинами, необхідні для розвитку плодів.

table 1

Томати найбільше виносять з урожаєм калію, азоту та кальцію.

table 2

Азот

Надмірне використання азоту може призвести до інтенсивного росту томатів, поганого цвітіння та занадто великого розміру плодів. На кожну тонну томатів необхідно приблизно від 2,2 до 2,4 кг азоту. Відповідна кількість азоту також використовується перед посівом або під час висадки розсади окрім випадків, коли змінюється кількість опадів, що можуть призвести до вимивання поживних речовин. Разом із цим, необхідно вносити азотні добрива перед початком цвітіння томатів.

Фосфор

Фосфор в основному необхідний на ранній стадії розвитку рослин для забезпечення гарного росту коріння та процесу цвітіння.  Томати потребують від 0,2 до 0,4 кг фосфору на одну тонну плодів.

Калій

Калій необхідний у набагато більших кількостях ніж азот. Рослини поглинають від 2,6 до 3,6 кг калію на тонну плодів, при цьому потреба у ньому зростає під час фази росту плодів. Зазвичай після першого застосування калійних добрив, їх слід регулярно використовувати упродовж усього сезону.

Кальцій

Потреба у кальції становить приблизно 1,7 кг/т плодів. У більшості випадків, він настільки ж важливий, як і азот. Потреба у кальції зростає починаючи від періоду цвітіння та вегетації до збору врожаю. У плодах томатів кальцій складає усього 5%, на відміну від вегетативних органів рослин, у яких його рівень сягає 95%. Тому регулярне внесення кальцію необхідне протягом усього сезону.

Магній

Магній - це також важливий елемент незважаючи на те, що він є необхідним у незначній кількості. Томати потребують від 0,3 до 0,6 кг магнію на одну тонну плодів, кількість якого рівномірно розподіляється протягом всього сезону. Надмірне поглинання цього елементу відбувається переважно у період цвітіння рослин.

Сірка

Сірка має важливе значення протягом всього вегетаційного періоду. Рослини поглинають приблизно 0,6 кг сірки на тону плодів.

Мікроелементи

Баланс мікроелементів є доволі важливим незважаючи на те, що для забезпечення врожайності та якості томатів вони необхідні у значно меншій кількості. Проведення листкового аналізу дозволяє визначити необхідну кількість мікроелементів,  виявляти та компенсувати їх нестачу.

table 3

Бор

Бор є одним з ключових мікроелементів. Він суттєво впливає на процес дозрівання плодів Це має важливе значення для структурної цілісності рослин та життєздатності пилку, розвитку суцвіть та формування плодів.

Цинк

Цинк  впливає на роль та функцію регуляторів росту (наприклад, ауксину), які відповідають за подовження міжвузлів.