Підвищення якості томатів

Цілий ряд різноманітних критеріїв визначають вимоги до якості томатів. Стандарти якості залежать від сорту томатів, а також від регіону їх виробництва та умов ринку, для якого вони призначаються.

Практика штучного запилення томатів сильно впливає на такі критерії оцінювання якості плодів як форма, колір, твердість та термін зберігання. Ці якісні характеристики є особливо важливими для свіжих томатів.

Сукупність цих факторів може мати значний вплив на ціну та товарну якість врожаю плодів та овочів. Розмір та відповідні характеристики змінюються в залежності від потреб ринку оскільки більшість країн самостійно встановлюють власні мінімальні стандарти якості.

Смак томатів головним чином пов'язаний із відповідним співвідношенням рівня цукру та кислот у плодах (у переважній більшості випадків фруктози та лимонної кислоти). Поєднання високих рівнів цукру та кислот створює найкращі та найсмачніші томати.

Підживлення томатних культур та їх якість

Азот та калій є необхідними для створення запаху томатів. Перевищення рівня нітрату амонію погіршує їх смак. Калій - це поживна речовина, яка найбільш всього впливає на загальну якість томатів. Він дозволяє покращити однорідність достигання, форму, кислотність та смак плодів.

Високий рівень кальцію допомагає підтримувати твердість та запобігти пошкодженням, спричинених хворобами, покращити умови зберігання або транспортування.

Низький рівень бору призводить до посередньої товарної якості врожаю томатів. Цинк також сприяє збереженню якості томатних культур.

Поради щодо вирішення проблем, пов'язаних із якістю томатів, Ви зможете знайти нижче: