Вплив фосфору на врожай цукрових буряків


Фосфор є компонентом нуклеїнових кислот і ліпідів. Ця речовина відіграє важливу роль в утворенні і перенесенні цукрів, білків і жирів у буряках, що вирощуються.

Фосфор потрібен для оптимального розвитку коренеплодів і стимулювання росту листків. Задоволення потреби рослин у цьому елементі забезпечує швидкий ріст коренеплодів і активне поглинання інших поживних речовин.

Фосфор малорухомий у ґрунті і поглинається тільки в межах 1-2 мм від коренеплоду. Під час внесення фосфорних добрив часто посилюється ефективність поглинання, що супроводжується підвищенням доступності фосфору. Доступність фосфору особливо сильно знижується в холодних ґрунтах з низькою швидкістю мінералізації фосфору.

Необхідна доза фосфорних добрив залежить від типу ґрунту і вмісту в ньому фосфору, що визначається в ході ґрунтового аналізу.

Дефіцит фосфору призводить до пригнічення росту цукрових буряків, у результаті чого рослини виглядають жорсткими, а колір їх листя варіюється від темно-зеленого до тьмяного синьо-зеленого. Крім того, пігмент антоціан може надавати жилкам і краям листя червоного/фіолетового забарвлення.