Зведені дані про живлення полуниці

Оцінюючи винос поживних речовин та їх повторне використання, фермерам слід брати до уваги тип системи вирощування та живильне середовище

При вирощуванні полуниці в полі, коли для відновлення культури після збору врожаю вилучається більшість листя та паростків, передбачається, що поглинання поживних речовин дорівнює обсягу видалення живильних речовин. Отже, зважаючи на вирощення культури в полі, необхідно забезпечити щорічне застосування добрив та вивести їх у баланс з поживними речовинами із ґрунтових запасів для задоволення повних потреб рослин в кожному сезоні.

NPK uptake

Важливо також відкоригувати потреби в поживних речовинах у відповідності з системою вирощування та очікуваннями щодо врожайності, оскільки між сортами є суттєві відмінності. Як показано на рисунку, деякі сорти можуть вимагати вдвічі більше N, P і K, ніж інші.

Таким чином, важливо розраховувати дози, спираючись на місцеві дослідження та практичні дані, які відповідають вимогам системи вирощування, а також показникам врожайності та якості, щодо культури, яка вирощується.

Макроелементи

Культури потребують належного доступу до всіх макроелементів, що підтримують їх на критичних етапах росту .

Азот потрібен у великій кількості, а саме - 3-3,5кг/т врожаю. Рослини вимагають безперебійного постачання N для підтримки росту. 50% азоту, в результаті, накопичується у плодах. Його надмірна кількість в листі та доступні обсяги на більш пізніх стадіях можуть пом'якшувати плоди та затримувати дозрівання. Найкраща практика полягає в тому, щоб забезпечити регулярне застосування азоту протягом всього вегетаційного періоду.

Фосфор – відіграє важливу роль на ранніх стадіях розвитку культури, забезпечує гарне вкорінення та зростання листя. Рослини засвоюють близько 0,5-1 кг P/т врожаю. Під час розвитку плоду концентрація P в інших органах рослини зменшується, що вказує на переспрямування P до плодів в обсязі приблизно 40% загального обсягу поглинання, що наприкінці потрапляє в ягоду.

Macronutrient uptake

Macronutrient uptake (Plant + Fruit)

Калій необхідний у більших обсягах, ніж потреба в азоті. Загальний обсяг поглинання К складає приблизно 3,5-4,5 кг/т врожаю плодів. Майже 60% калію знаходиться у плодах при врожаї. Період пікового споживання К - від початку плодоношення до зрілості, коли його поглинання відбувається швидше, ніж будь-яких інших живильних речовин. 

Кальцій потрібен у великій кількості. Як правило, кожна тонна плодів потребує приблизно 1,5 кг кальцію. Значна частка цього кальцію знаходиться в корінні, листі та черешках. Подача кальцію в плоди здебільшого обмежене тим, що він слідує за поглинанням води та засвоюється органами, які дихають, відображаючи ступінь поглинання води. Таке регулярне постачання кальцію в плоди протягом всього сезону є надзвичайно важливим для забезпечення якості фруктів, зокрема твердості та терміну зберігання.

Магній - хоч він і потрібний у менших дозах, ніж кальцій, рослина його потребує для підтримки росту, і він потрапляє до плоду, що збирається, у відносно маленькій кількості. Усі дані щодо поглинання поживних речовин, зазначені у цьому розділі, наведені в елементарних формах.

Macronutrient Partitioning

Macronutrient removal

Для перетворення P2O5, K2O, MgO, і CaO з елементарної форми див. таблицю перетворення.

Мікроелементи

Хоч обсяги потрібних мікроелементів значно нижчі, вони відіграють важливу роль, особливо для підтримки росту рослин, врожайності та якості плодів. Мікроелементи, що найбільше засвоюються, - це залізо та марганець.

Macronutrient uptake

Macronutrient Partitioning

Залізо та мідь здебільшого знаходяться в коренях та кроні. 

Бормарганець і цинк в основному зосереджуються в плодах та листі . Бор і цинк підтримують ріст нових тканин, а їх дефіцит може призвести до недостатнього розвитку або деформації плодів. Приблизно 20-30% B і Zn із загального обсягу, що рослина поглинає, доходять до плоду.