Ознаки захворювань листя та плодів полуниці

Існує широкий спектр захворювань листя та плодів, зокрема тих, що спричинені стресом зростання або пошкодженням з боку шкідників.

Їх можна помилково віднести до категорії захворювань, спричинених дефіцитом поживних речовин. Деякі з них проілюстровані в цьому розділі. Якщо у вас виникли сумніви, перевірте тканини листя, щоб оцінити вміст поживних речовин та можливий дисбаланс.

Leaf and Fruit symptoms

Приклади:

Філодій - ненормальне перетворення квіткових частин у листові структури. Спричиняється фітоплазмою чи вірусними інфекціями та має симптоми, які можна помилково сплутати з дефіцитом кальцію або бору.

Опіки країв листя – виникають через такі хвороби ґрунту, як вертицілліозний вілт або гниль кореневої шийки, а також сольове пошкодження. Симптоми дуже нагадують прояви дефіциту калію або марганцю.

Пожовтіння листя – з'являється через гербіциди або вірусні пошкодження. Може мати симптоми, подібні до тих, що виникають при дефіциті заліза, цинку або марганцю.

Бронзовість листя – виникає внаслідок дії кліща павутинного або пошкодження вітром. Можна помилково сплутати з дефіцитом калію або фосфору.

Щоб визначити, чи листя пошкоджене кліщем, перевірте нижню частину листка за допомогою ручної лінзи x10, яка допоможе впізнати активність кліща.

Бронзовість плодів – виникає внаслідок дії комах, пошкодження через обприскування або погодні умови. Коли бронзовість спостерігається на поверхні всього плоду, частою причиною є несприятливі періоди спекотної або холодної погоди. Плоди з бронзовістю часто не реалізуються на ринку.

Деформовані плоди – розвиваються в результаті поганого запилення за певних умов під час цвітіння та неефективного управління водним балансом. Симптоми можуть бути помилково сплутані з дефіцитом кальцію та бору. Пошкодження градом також може дати схожі симптоми.

Альбінізм – в деяких сортах може проявлятись через надлишок N або хмарні погодні умови під час дозрівання. Симптоми можуть бути помилково сплутані з дефіцитом кальцію та кальцію.

Курчавість або знебарвлення листя – виникає внаслідок холодних температур або морозу. Симптоми можуть бути помилково сплутані з дефіцитом фосфору.