Бур'яни, шкідники та хвороби

Полунична культура має порівняно неглибоке коріння і погано конкурує з бур'яном з глибоким корінням.

Для однорічних кущових культур перед посадкою та застосуванням мульчі комплексної боротьби з бур'яном може бути достатньо. Для культур, вирощених за килимово-смуговою системою, контроль над вирощуванням та боротьба з бур'яном мають значення навесні.

Існує широкий спектр шкідників та хвороб, які впливають на полуничну культуру.

Нематоди пошкоджують коріння, що робить його більш чутливими до хвороб. Слимаки і равлики також шкодять листю. Афіди, в першу чергу, атакують нове листя, передаючи віруси всередину рослини. Кліщі, які також є всесвітньою проблемою, особливо пошкоджують рослини, що вже знаходяться в стресі. Сисні комахи, такі як трипси, зосереджуються на квітах та плодах, що формуються, спричиняючи деформацію форми плоду.

Strawberry snail damage

Дрозофіла Сузукі - азіатська плодова мушка, головний шкідник, що швидко поширюється територією США та багатьма частинами Європи. На відміну від звичайних плодових мушок, які тільки відкладають яйця в гнилі плоди, Дрозофіла Сузукі може використовувати свій потужний яйцеклад у форі пили, щоб пробити шкірку стиглих фруктів і вкласти своє потомство всередину. Коли личинки вилуплюються, вони їдять плід, призводячи до його гниття. У перший рік, коли Дрозофіла Сузукі були виявлені в штаті Каліфорнія, виробники втратили врожай полуниці на суму 300 мільйонів доларів.

Довгоносики, що впливають на коріння, можуть завдати серйозної шкоди, особливо під тунелями.

Основою боротьби зі шкідниками є пильність та програмний підхід, що використовує методи комплексної боротьби зі шкідниками. Хімічні пестициди доступні, а природні хижаки можуть допомогти в умовах тепличного середовища.

Хвороба - це окрема проблема: Фітофтора та ризоктонія спричиняють гниття коріння. Низка таких організмів, як ColletotrichumFusariumPhytophthora та Verticillium, призводять до гниття крони.

Борошниста роса (Podosphaera aphanis), плямистість листя (Mycosphaerella fragariae) і опік листя (Diplocarpon earliana) зазвичай впливають на листя рослин.

Ботрітіс сірий (Botrytis cinerea), який проявляється у вигляді оксамитового сірого покриття, та антракноз (Colletotrichum spp), що спричиняє темно-коричневі пошкодження, є найбільш розповсюдженими захворюваннями плодів. Основними контрольними заходами є видалення залишків рослин та мульчі й використання стійких сортів. Також широко використовуються системні та захисні фунгіциди. Збалансоване живлення рослин має значення. Уникнення надмірних доз азоту після середньої стадії розвитку і забезпечення високого вмісту кальцію та калію у плодах допоможе мінімізувати хвороби ягід.