Зменшення внутрішнього потемніння картоплі

Внутрішня іржава плямистість (IRS), також відома як внутрішня плямистість, є фізіологічним внутрішнім дефектом, коли всередині бульби з'являються невеликі коричневі плями, викликані загибеллю клітин.

Внутрішня іржава плямистість (IRS), також відома як внутрішня плямистість, є фізіологічним внутрішнім дефектом, коли всередині бульби з'являються невеликі коричневі плями, викликані загибеллю клітин. Внутрішня бура плямистість (IBS) являє собою будь-яку пляму, що виникає всередині судинного кільця в тканинах серцевини.

Живлення рослин та вміст крохмалю у картоплі

Внутрішня плямистість, як правило, пов'язана із поганим або перерваним надходженням кальцію у новостворені та вже існуючі клітини. Кальцій інтегрується в стінки клітин і далі вже не може перерозподілятися, тому дуже важливо постачати кальцій в нові клітини під час їх формування. Кальцій не може проникати в клітини під час їх росту, а занадто мала кількість кальцію призводить до руйнування клітин та їх загибелі, в результаті чого з'являються помітні плями.

Можна знизити розлади в бульбі, такі як внутрішня іржава плямистість (IRS) чи внутрішня бура плямистість (IBS), завдяки хорошому постачанню кальцію у вигляді нітрату кальцію при підгортанні або під час зав'язі бульб.

Досвід показує, що забезпечення не менше 0,15% кальцію в шкірці картоплі покращує саму шкірку, підвищує стійкість до хвороб та мінімізує іржаву плямистість (IRS). Завдяки аналізу шкірки бульб можна отримати підтвердження - чи проблеми пов'язані із захворюванням шкірки чи з кальцієм. Навіть невелика кількість кальцію в бульбах може мати велике значення для урожаю.

Ca and IRS

Бор, поряд із калієм, кальцієм та магнієм, є одним із важливих елементів, які присутні в стінках клітин. Тут він діє як з'єднуюча речовина між пектинами, забезпечуючи міцність зчеплення для клітинної тканини. Таким чином, бор впливає на якісні характеристики бульб при їх зберіганні. Бор також впливає на засвоєння кальцію, тому його внесення важливе для забезпечення збалансованого живлення.

Вплив B

 

Інші способи впливу на внутрішню іржаву плямистість

Сільгоспвиробники можуть знизити ураження внутрішньою іржавою плямистістю завдяки наступним крокам:

  • Утриматись від вирощування картоплі на полях із несприятливими факторами, як от поганий дренаж чи низька водоутримуюча здатність
  • Плановане зрошування для досягнення максимальних характеристик якості