Зниження захворювань картоплі м'якою гниллю


М'яка гниль - це цілий ряд бактеріальних захворювань, які, як правило, активізуються в теплу погоду, це захворювання Erwiniaspp, яке розвивається у бульбах із механічними пошкодженнями, в результаті чого бульби гниють під час свого зберігання. Правильно збалансоване живлення сільськогосподарських культур аж до збирання урожаю матиме вплив на процес зберігання бульб картоплі. Зокрема, кальцій та бор можуть позитивно впливати на картоплю, перешкоджаючи появі м'якої гнилі.

Soft Rots in Potatoes

Живлення та захворювання картоплі м'якою гниллю

Кальцій

Досвід підтверджує, що зміцнення кальцієм стінок клітин бульб сприятиме зниженню загрози виникнення м'якої гнилі (Erwinia) під час зберігання картоплі. Це дослідження демонструє зв'язок між наявним кальцієм, вмістом кальцію в шкірці та втратою ваги, викликаної м'якою гниллю Erwinia.

Ca effect on soil rot

Завдяки високому рівню кальцію в бульбах знижується ризик поверхневого травмування при зборі урожаю та подальшому його транспортуванні. Сорти розрізняються за своїм поглинанням кальцію, однак при використанні нітрату кальцію замість нітрату амонію настає максимальне поглинання кальцію та зменшується ризик ушкоджень, через які розвиваються захворювання. Проведене в США дослідження показує, що використання нітрату кальцію замість нітрату амонію призвело до підвищення рівня кальцію у бульбах для цілого ряду сортів картоплі.

Calcium uptake

Бор, поряд із калієм, кальцієм та магнієм, є одним із найважливіших катіонів у стінках клітин. Тут він діє як з'єднуюча речовина між пектинами, забезпечуючи міцність зчеплення для клітинної тканини. Таким чином, бор впливає на якісні характеристики бульб під час їх зберігання. Бор також впливає на засвоєння кальцію, тому його внесення важливе для забезпечення збалансованого живлення.

Boron influence

Це дослідження демонструє вплив бору на вміст кальцію в бульбах і, відповідно, на появу внутрішньої іржавої плямистості.

Інші способи впливу на м'яку гниль в картоплі

Виробники сільськогосподарської продукції можуть впливати на якість бульб наступним чином:
  • Своєчасний збір урожаю для зменшення ризику захворювань на пізніх стадіях дозрівання чи погіршення якості бульб
  • Обережність при зборі урожаю та його перебиранні для зниження ризику фізичного пошкодження та поверхневого травмування
  • Дезінфекція місць зберігання насіння для зниження ризику передачі захворювання
  • Збирання урожаю в хороших кліматичних умовах з метою уникнення фізичних пошкоджень та зараження
  • Використання обробки при зберіганні (наприклад, протигрибкової) для зменшення рівня захворювань бульб
  • Контроль за температурою та вологістю протягом періоду зберігання