Збільшення стійкості кукурудзи до вилягання та заморозків

Азот та калій – це два найголовніші елементи, які треба брати до уваги при збільшенні стійкості кукурудзи до вилягання та заморозків.

Азот

Надходження азоту має бути збалансоване, щоб забезпечити хороший ріст рослин без збільшення ризику вилягання і затримки дозрівання. У рослини розвиваються допоміжні корені, які служать для поліпшення закріплення в ґрунті і опору до вилягання. Надмірне використання азоту або пізнє його застосування може збільшити сприйнятливість до вилягання і це повинно бути взято до уваги при плануванні програм живлення. Кращий варіант полягає у коригуванні локальних доз внесення азоту, заснованої на місцевих умовах вирощування і враховує, азот що доступний з рослинних залишків попередньої культури та/або органічних добрив.

Калій

Калій допомагає мінімізувати пошкодження від заморозків, за рахунок зниження частоти розриву клітинних мембран, акліматизуючи клітини до внутрішньоклітинного утворення льоду. Сучасні гібриди кукурудзи є відносно стійкими до холодів. Однак пошкодження морозом молодих рослин до досягнення ними фази росту V5 (близько 25 - 30 см у висоту), не призводить до загибелі рослин, оскільки точка росту все ще перебуває в ґрунті. Видалення або відмирання листя над точкою росту не має значного впливу на ріст і розвиток культури в цих ранніх стадіях.

Якщо сильні морози трапляються до закінчення наповнення качана кукурудзи зернами, це може негативно позначитися на якості врожаю. Менш сильний мороз може знищити листя, але не стебло або зародок качана кукурудзи. У тому випадку, коли пошкоджено лише частину листя, живі листки можуть продовжити розвиток і сприяти формуванню урожаю зерна кукурудзи, за умови подальших хороших умов для росту.

Potassium influence