Бур'яни, шкідники та хвороби кукурудзи

Чисельність популяції комах-шкідників на окремому полі змінюється від сезону до сезону, тому для зниження ризику зараження рослин фермери зазвичай уважно спостерігають за полями та регулярно дотримуються сівозміни.

Обробка ґрунту чи насіння необхідна у випадку, якщо раніше виникали проблеми з ураженням дротяником або якщо є сприятливі умови для розмноження кукурудзяного стеблового метелика та інших ґрунтових шкідників.

Створення за технологіями біоінженерії гібридів кукурудзи, які завдяки гену бактерії Bacillus thurigiensis (Bt) виробляють інсектицидний токсин, є сучасним методом боротьби з такими шкідниками, як кукурудзяний стебловий метелик, деякі види гусениць. Попелиця, цикадки, кукурудзяна міль, жуки, сарана і трипси також є комахами-шкідниками, які зазвичай пошкоджують кукурудзяні поля, особливо в теплому кліматі.

Weeds

(a) Стигма, (b) Гельмінтоспоріоз листя кукурудзи, (c) Хлороз листя від пошкодження гербіцидами

Стійкість кукурудзи до захворювань залежить в значній мірі від погодних умов і важко піддається прогнозам. Не завжди пошкодження призводять до економічних втрат. Листки рослин кукурудзи, розташовані біля качанів і вище по стеблу, є найбільш важливими для її життєзабезпечення і, тому, будь-яке зниження інтенсивності фотосинтезу внаслідок зменшення площі листків призведе до зниження урожайності кукурудзи.

У випадку таких важких захворювань, як сіра плямистість, збудником якої є грибок Cercospora zeae-maydis, збільшиться ймовірність вилягання посівів, оскільки рослина витягує із стебла всі поживні речовини та скеровує їх на налив зерна для передчасного його дозрівання. У регіонах із більш помірним кліматом така хвороба, як очкова плямистість листя (збудник - Kabatiella zeae), вражає рослини в більш пізні фази росту (ближче до дозрівання) і може призвести до значного обпадання листя та, відповідно, до зниження урожаю кормової кукурудзи.

Weed 2

(a) Дефіцит фосфору, викликаний холодними температурами, (b) Колір листя може змінюватися через брак поживних речовин, (c) Зміна кольору листя викликане затопленням