Вапнування ґрунту при вирощуванні кукурудзи

Кукурудза погано сприймає ґрунти із низьким значенням рН (<5,0), адже тоді токсичність алюмінію знижує розвиток кореневої системи, а токсичність марганцю - розвиток самого стебла рослини.

Використання вапна для збільшення значення рН ґрунту та гіпсу для поліпшення його структури та насиченості кальцієм буде сприяти зростанню урожайності. Сірка з гіпсу утворює комплексну сполуку із вільним алюмінієм, знижуючи при цьому токсичність ґрунту для рослини. 

Soil liming

Значення рН ґрунту також впливає на дію гербіцидів групи триазинів, який забезпечує абсолютний контроль за відсутністю бур'янів у місцях, де він дозволений до застосування. Такий гербіцид найбільш ефективний при значеннях рН, що знаходиться в межах 5,8 - 6,5.

У порівнянні із зерновими культурами або люцерною кукурудза є менш стійкою до засолення ґрунту. Незважаючи на те, що кукурудза даватиме сходи в таких умовах, ріст її перших листків та коріння буде обмеженим. При електропровідності ґрунту близько 8,8 мСм/см урожай люцерни знизиться приблизно на 50%; а урожай кукурудзи в такому ж об'ємі падає при значенні електропровідності в 3,9 мСм/см.

Аналіз ґрунту

Аналіз ґрунту проводиться для отримання вихідної інформації, яка потрібна для формування програми живлення - особливо для визначення необхідної кількості калію та фосфору, а також для оцінки потреби азоту. Аналіз ґрунту також використовується для оцінки його рівня рН та вмісту органічних речовин.

Аналіз тканини рослини

Аналіз тканин рослини потрібен для підтвердження того, що кількість елементів, розрахована в програмі живлення, сприятиме збільшенню продуктивності культури. Він також слугує для підтвердження видимих симптомів дефіциту поживних елементів, а у випадках, коли видимі симптоми ще не проявляються, він показує прихований дефіцит речовин.

Коли проводити:

  • На етапі сходів - коли висота рослини менше 30 см, відбирайте всю рослину, відступаючи 2 см від поверхні ґрунту, кількість рослин для проби - 15-20 шт.
  • До фази викидання волоті відбирайте останній повністю сформований листок - 20-25 шт.
  • Від фази викидання волоті до  стадії появи рилець, збирайте листки розташовані навпроти і нижче качанів, розмір вибірки - 20-25 рослин.

 

Таблиця показує рівень споживання поживних речовин по фазах розвитку рослини - від сходів до цвітіння. Дані цифри в залежності від умов можуть змінюватись.

Nutrient content optimal