Світове виробництво пшениці

Пшениця – це основний хлібний злак в світовій торгівлі.

Пшениця – це основний хлібний злак в світовій торгівлі із середнім об’ємом виробництва в 720-760 млн. тон, об’ємом споживання в 700-750 млн. тон та з 215-280 млн. тон річного запасу.

Європейський союз є найбільшим виробником пшениці в світі – 137500 млн т. Друге місце займає Китай з показником в 128 млн. т.; на третьому місці – Індія і Російська Федерація 99700 та 71 млн. т. відповідно.

 

World wheat production

Середні показники врожайності пшениці на різних світових континентах дуже відрізняються. Помірний клімат Північної і Центральної Європи сприяє високим врожаям пшениці, в той час як території з більш суворими кліматичними умовами, наприклад, посушливі або холодні райони, є менш сприятливими для вирощування пшениці. Широта показників сягає: від Ірландії з середнім показником в 9,54 т/га і до Сомалі з середнім показником в 0,39 т/га. Поточний світовий рекорд встановлено в Новій Зеландії в 2017 р. і становить 16,79 т/га. 

Комітет всесвітньої продовольчої безпеки вважає основною проблемою на сьогоднішній день відсутність зростання врожайності в багатьох країнах світу, в той час як населення планети постійно зростає, і з кожним днем питання про продовольче забезпечення населення стає все більш актуальним.