Покращення закладання плодів та збільшення їх ваги

В залежності від вимог ринку, різноманітність сортів томатів та їхнього кінцевого використання можна вжити усіх необхідних заходів для покращення формування зав'язі та збільшення ваги плодів.

Вплив живлення на закладання плодів та їх вагу

Азот

N influence

Форма азоту, що використовується для живлення томатів, є особливо важливою. В даному випадку слід дотримуватись необхідної пропорції між амонійним та нітратним азотом для забезпечення швидкого росту та продуктивності культури. Надмірна кількість амонійного  азоту може призвести до виникнення серйозних проблем. Дослідження підтверджують, що саме його використання, призводить до значних втрат врожаю томатів (близько однієї третини) у порівнянні з нітратними формами.

Бор

B influence

Бор відіграє важливу роль у проростанні пилку та утворенні зав'язі на томатах. Застосування бору перед цвітінням гарантує утворення великої кількості зав`язей та дозволяє одержати максимально можливий врожай плодів.  Якщо рідкі концентровані добрива із вмістом бору швидко поглинаються ґрунтом, їх поживні речовини не доходять до рослин, у такому випадку, рекомендується використовувати внесення по листку, що безперечно є більш ефективним способом підживлення.