Захист томатних культур

Селекціонери дедалі частіше виводять різноманітні сорти томатів.

Селекціонери дедалі частіше виводять різноманітні сорти томатів, все більш стійких або частково стійких до різного роду хвороб, таких як: вертицильоз, септоріоз, фузаріоз, альтернаріоз, степфіліоз та вірус тютюнової мозаїки, включаючи нематоди.

Виробники можуть мінімізувати вплив на томати таких захворювань, як фітофтороз, за допомогою відповідної кількості фунгіциду. Методи інтегрованного управління сільськогосподарськими культурами, які допомагають зберегти листя рослин сухим та захистити його від впливу роси, або сприяти циркуляції повітря у середині теплиць, дозволяють зменшити спалахи захворювань, таких як: ботритіс та фітофтороз.

Стерилізація ґрунтів, обробка насіння із використанням теплої води та правильне використання бактерицидів зменшують частоту появи плям та бактеріального раку.

Із такими комахами-шкідниками як: білокрилка, різні види трипсів та паутинні кліщі досить важко боротися через їх підвищену стійкість до пестицидів. В умовах закритого середовища теплиць, дедалі кориснішими стають хижі види комах та  біологічні пестициди.

Для сільськогосподарських культур, які висаджуються на відкритому ґрунті, досить важливе значення має ретельний контроль за бур'янами з метою запобігання їх надмірного поглинання великої кількості води та різних поживних речовин, що, у свою чергу, може серйозно нашкодити томатним рослинам.

Пошкодження, завдані нематодою

 

Розпилювач