Ринкові вимоги до якості цукрових буряків


Застосування цукрових буряків

Як продукт харчування

Сахароза - основний елемент цукрових буряків. Вони містять від 13 до 22% сахарози. Сахароза широко використовується як чистий високоенергетичний продукт або харчова добавка. Харчові добавки з високим вмістом волокна виготовляються з побічного продукту переробки цукрових буряків - бурякового жому.

Як тваринний корм

Буряковий жом і меляса - побічні продукти переробки цукрових буряків, що широко використовуються як кормові добавки для тварин. Це цінне джерело клітковини в раціоні, що також посилюють смакові якості кормів. Гичка (листя) цукрових буряків можна використовувати у якості фуражу для тварин. Можна випасати овець і велику рогату худобу на бурякових полях восени у якості утилізації залишків. Велика рогата худоба та вівці також їдять маленькі буряки, що залишились на полі після збору врожаю. Бурякова гичка є відмінним джерелом білка, вітаміну А і вуглеводів.

Промислове використання

Меляса - побічний продукт переробки цукрових буряків - широко використовується в спиртовій, фармацевтичній та дріжджовій галузях. Відпрацьоване вапно з переробки цукрових буряків є відмінним ґрунтовим меліорантом, що підвищує рівень рН ґрунту, а також містить такі цінні для рослин поживні речовини, як фосфор і калій. Також можна використати очищені стічні води для зрошення. У деяких районах цукровий буряк зараз використовується для виробництва біоетанолу.

Ринкові вимоги до якості цукрових буряків

Якість цукрових буряків залежить від вмісту сахарози в коренеплодах та рівня сторонніх домішок, які необхідно видалити під час цукроваріння. Правильне використання азотних добрив посилює кореневий ріст і вихід цукру. Однак надмірна його кількість може збільшити домішки та зменшити вміст цукру та можливість його видобутку.

Після доставки на цукровий завод перевіряються наступні параметри:

  • сміттєві домішки - забруднення, що не відносяться до буряку
  • гичка - кількість буряку з низьким цукром
  • вміст цукру - кількість сахарози у врожаї
  • вміст азоту - допомагає визначити використання добрив у майбутньому.

Аспекти, які можуть вплинути на отримання цукру:

  • Надлишок натрію та калію в коренеплодах.
  • Високі рівні аміноазоту та амідів (таких як глютамін і бетаїн).
  • Для уникнення таких проблем слід використовувати збалансовану програму живлення.