Збільшення кількості ягід полуниці

Калій безпосередньо впливає на кількість квіток та, як наслідок, зав'язування плоду.

Високий рівень калію - 3,5-4,5 кг/т фруктів - необхідний для сильного росту рослин.

Effect of P

У порівнянні з іншими поживними речовинами (наприклад, азотом), калій не розчиняється у плодах під час дозрівання, тому його слід застосовувати протягом усього терміну дозрівання, коли змінюється колір плоду. Пік поглинання припадає на період між формуванням плоду до кінця врожаю.

Nutrient uptake

Внаслідок достатнього застосування К збільшується маса плодів та врожайність.

Бор

Достатнє застосування бору має важливе значення для росту коренів, проростання пилку, формування насіння та зав'язування плоду. Бор також безпосередньо впливає на цілісність мембрани, підтримуючи структуру клітинної стінки.

B Effect

B effect

 

Effect of foliar boron

Типовими вимогами є приблизно 5 г/т фруктів. Поглинання збільшується під час цвітіння і призводить до ефективного накопичення в плодах. Вимога до застосування B змінюється в залежності від сорту. Це слід враховувати під час розробки програм внесення поживних речовин. Випробування підтверджують явну користь від використання бору з урахуванням зав'язування плоду, кількості плодів та їх ваги, що призводить до поліпшення врожайності. Це може бути частково пов'язано з впливом бору на формування пилку та кращим запиленням.

Цинк

Застосування цинку може збільшити кількість плодів на рослину, що призводить до кращої врожайності. Але надлишок цинку призводить до деформації плодів.

В порівнянні з іншими мікроелементами, він виявляється у відносно великій кількості у квітах та плодах. Понад 30% всього цинку міститься у плодах, а сама культура витрачає 2,5 г/т для вироблення 1т плодів.

Zn effect

Брак Zn зазвичай виникає, якщо його вміст в листі є нижчим за 10-20 ч/млн. Надлишок цинку, при концентрації в листі понад 50 ч/млн., призводить до токсичності. Проблеми, пов'язані з нестачею, посилюються на ґрунті з високим рН (> 7,0 рН) і загострюються на дуже вапняних ґрунтах або в які нещодавно вносили вапно. Цинк, що міститься в листі, за умов його браку, може допомогти збільшити врожайність.