- Офіційні дистриб'ютори
- Контакти
-
YaraVita BIOTRYG - біостимулянти
-
-
Надлишок азоту призводить до надмірної потужності рослини та завеликої площі листяного покрову. Це спричиняє запізніле дозрівання і деформацію плодів, високий ризик захворювань та низький вміст розчинних твердих речовин, гірший смак, стійкість та скорочення терміну зберігання. Використання збалансованої програми внесення добрив допомагає зменшити ризик захворювань у плодах шляхом зміцнення шкірки, а також подовження терміну зберігання.
Умови обробки та зберігання є критичними факторами, оскільки великі втрати та короткий термін зберігання пояснюються виникненням гнилі й псуванням. Полуниця характеризується високою інтенсивністю дихання - приблизно 20-40 мг CO2/кг на годину при 5°С, що робить її плоди швидкопсуваними. Взагалі їх можна зберігати протягом 5-10 днів, якщо попередньо охолодити відразу ж після збору врожаю та тримати при 0°С та відносній вологості 90-95%. Термін зберігання ягід можна подовжити, застосовуючи 10-30% вуглекислого газу під час зберігання в холодильному транспорті, що допомагає стримати ріст грибів. При рівні CO2, понад 30% може з'явитись неприємний присмак.
Бур'яни, шкідники та хвороби
Полунична культура має порівняно неглибоке коріння і погано конкурує з бур'яном з глибоким корінням. Для однорічних кущових культур перед посадкою та застосуванням мульчі комплексної боротьби з бур'яном може бути достатньо. Для культур, вирощених за килимово-смуговою системою, контроль над вирощуванням та боротьба з бур'яном мають значення навесні. Існує широкий спектр шкідників та хвороб, які впливають на полуничну культуру. Нематоди пошкоджують коріння, що робить його більш чутливими до хвороб. Слимаки і равлики також шкодять листю. Афіди, в першу чергу, атакують нове листя, передаючи віруси всередину рослини. Кліщі, які також є всесвітньою проблемою, особливо пошкоджують рослини, що вже знаходяться в стресі. Сисні комахи, такі як трипси, зосереджуються на квітах та плодах, що формуються, спричиняючи деформацію форми плоду.
Drosophila suzukii - азіатська плодова мушка, головний шкідник, що швидко поширюється територією США та багатьма частинами Європи. На відміну від звичайних плодових мушок, які тільки відкладають яйця в гнилі плоди, D. suzukii може використовувати свій потужний яйцеклад у форі пили, щоб пробити шкірку стиглих фруктів і вкласти своє потомство всередину. Коли личинки вилуплюються, вони їдять плід, призводячи до його гниття. У перший рік, коли D. suzukii були виявлені в штаті Каліфорнія, виробники втратили врожай полуниці на суму 300 мільйонів доларів. Довгоносики, що впливають на коріння, можуть завдати серйозної шкоди, особливо під тунелями. Основою боротьби зі шкідниками є пильність та програмний підхід, що використовує методи комплексної боротьби зі шкідниками. Хімічні пестициди доступні, а природні хижаки можуть допомогти в умовах тепличного середовища.
Кальцій та покращення стану ягід
Найпоширенішим симптомом дефіциту є опіки кінцівок листя, коли молоде листя (у самому серці рослини) і точки росту мають некротичні краї, часто деформуються або з'являються складки.
Полуниця, вирощена в теплицях і поліетиленових тунелях, дуже чутлива до таких типових опіків листя і квіток, особливо, коли рівень Ca у поживному розчині є нижчим за 2 ммоль (80мг Ca/л). Пошкодження починається на зростаючому молодому листі у вигляді некрозу кінцівки. В ході розповсюдження краї листя стають світло-зеленими. Наступне листя морщиться, кінцівки не можуть розпрямитись повністю та чорніють.
Кальцій підтримує розвиток коренів і укорінення рослини, а також ріст молодого листя та бруньок. Він відіграє ключову роль у збереженні фізіологічної стабільності тканин рослини, що забезпечує її гарну структуру та здоровий стан. Наприклад, кальцій будує міцні стінки клітин і є життєво важливим для цілісності та проникності клітинних мембран. Крім того, Ca допомагає покращити стійкість рослини до хвороб та солоності, підтримуючи сприятливі умови для зростання без стресів.
Азія та Океанія