Аналіз ґрунту перед висадженням та аналіз рослин картоплі

Результати аналізу ґрунту перед посадкою картоплі можуть бути використані для прогнозування можливих реакцій на внесення фосфорних, калійних, кальцієвих, магнієвих та сірчаних добрив.

Аналіз тканин (або черешка, або всього листкового апарату), взятих протягом вегетаційного періоду рослини, дає більш точні дані по показниками вмісту поживних речовин у майбутньому урожаї та дозволяє передбачити можливість розладів режиму живлення, зокрема, нестачу мікроелементів. Див. таблиці нижче:

Аналіз ґрунту 1

Аналіз ґрунту 2

Аналіз ґрунту 3

Як правило, на початку вегетаційного періоду у 30 рослин проводиться відбір наймолодших складних листків (молодий листковий апарат та черешки). Під складним листком вважається четвертий або п'ятий листок, рахуючи від верхньої частини рослини. 

Посередині вегетаційного періоду відбирають 30-40 черешків у перших, повністю сформованих нових листків. Ці черешки потрібно відібрати в кількох місцях на будь-якому із полів. При відборі проб для визначення вмісту міді, цинку та марганцю важливо не відбирати листки, які нещодавно були обприскані фунгіцидами, оскільки фунгіциди можуть вступити в реакцію з цими елементами та надати помилкові результати аналізу. 

Оптимальним засобом оцінки рівня вмісту кальцію в бульбах є аналіз шкірки бульб, оскільки кальцій має тенденцію концентруватися саме в шкірці або прямо під шкіркою бульби картоплі. Однак поки що не встановлено жодних стандартів стосовно рівня концентрації поживних речовин у шкірці.