Види картоплі

На сьогодні існує дуже широкий спектр різноманітних рослин картоплі: це близько 85 родин та близько 3000 видів по всьому світу.

На цьому сайті ви знайдете інформацію, присвячену картоплі звичайній або європейській (Solanum Tuberosum), яка сьогодні є найбільш поширеною культурою. 

Види картоплі

Хоча для більшості сортів колір м'якуша на зрізі білих бульб є білий або жовтий, він може мати ще й різні відтінки. Картопля в основному є холодостійка культура. Оптимальна температура для росту бульб становить 10-20 °.

Бульби картоплі чутливі до впливу холоду, тому їх необхідно зібрати ще до початку осінніх заморозків чи до настання зимових холодів. У більшості регіонів урожайність картоплі зростає, якщо насіннєва картопля висаджується після припинення морозів. Це забезпечує більш тривалий вегетаційний період. У районах, де відсутні заморозки, урожай картоплі можна збирати протягом усього року.

Всі сорти картоплі діляться на детермінантні та індетермінантні (високорослі). Індетермінантні сорти продовжують свій ріст протягом тривалого періоду часу, причому для окремих умов вирощування, перед збиранням урожаю, слід буде вжити також певних заходів для припинення росту листя та стебел. Підсушування або знищення бадилля картоплі індетермінантних сортів повинно проводитися у строго визначений час, завдяки чому підвищується урожайність та поліпшуються якісні характеристики бульб.