Роль кальцію при вирощуванні картоплі


Кальцій є ключовим компонентом стінок клітин рослини, сприяє створенню сильної структури клітин та забезпечує їх стабільність.

slide 1

Вплив кальцію на стадії росту

Стадія Вплив кальцію
Гребенювання та підгортання Хороша якість шкірки, зниження проявів іржавої плямистості, стійкість до засухи/спеки
Формування бульб Хороша якість шкірки, зниження проявів іржавої плямистості, стійкість до засухи/спеки
Цвітіння та достигання Покращує формування шкірки та зменшує вплив хвороби

Загальні вказівки із застосування кальцію для живлення

slide 2

Кальцій є ключовим компонентом стінок клітин, сприяє створенню сильної структури клітин та забезпечує їх стабільність. Збагачені кальцієм клітини краще протистоять бактеріальній та грибковій інфекціям. Цей елемент також необхідний для поділу та розвитку клітин і тому вкрай необхідний на період сильного росту бульб. 

Кальцій також потрібен для адаптації рослин до стресових ситуацій, оскільки він підсилює реакцію сигнального ланцюжка при виникненні стресової ситуації. Він також відіграє ключову роль при активному транспортуванні калію, який потрібен для повного розкриття продихів. Внесення кальцію дозволяє зменшити наслідки стресової ситуації, яка виникає через літню спеку, завдяки істотному зниженню в'янення та пошкодження листків. В результаті внесення кальцію при виникненні подібних ситуацій реєструвалось підвищення урожайності на 30%.

Нестача кальцію

При помірній нестачі кальцію на полях ймовірність появи будь-яких листкових симптомів вкрай низька, однак навколо столону та на кінчиках бульби може розвинутись бура плямистість. Але вже при гострій нестачі кальцію відбувається ураження листків. У молодих листків спостерігається загальна блідість та пригнічення росту. Крім того, вони закручуються до низу по краях. По краям листків може також спостерігатися бура плямистість. При вирощуванні картоплі на гідропонних системах поливу без підживлення кальцієм, черешки та верхівки листків обламуються, а на бульбах можуть утворюватися великі тріщини.