Види цибулі

Цибуля ріпчаста(Allium cepa)

Сучасні культивовані види цибулі належать до двох основних груп - звичайна цибуля та багатогніздна.

Звичайна цибуля складає переважну більшість комерційних сортів та відрізняється формуванням окремих цибулин. До цієї групи входять ріпчаста, салатна та перлинна цибуля.

Звичайна цибуля

Форма цибулини, колір і характеристики листя помітно відрізняються в цій групі. На практиці вони класифікуються відповідно до тривалості дня, потрібної, щоб стимулювати розвиток цибулини. Існують сорти короткого (12-13 годин), середнього або довгого (14-16 годин) дня. 

Цибуля багатогніздна формує самостійні цибулини, кожна з яких має власні покривні сухі плівки, що з'єднані спільним материнським денцем, представлена цибулею-шалот, яка схожа на часник і має коричнево-руду шкірку із легким ароматом часнику та цибулі. Характеризується високим вмістом сухих речовин 16-35% у порівнянні з цибулею ріпчастою – 7-15%.

Солодка цибуля Vidalia

Часник (Allium sativum)

Існує безліч різновидів часнику з різною кількістю, розмірами, формами і кольорами зубців, що характеризуються холодостійкими властивостями та періодом спокою.

Цибуля-батун (Allium fistulosum)

Багаторічна зимостійка рослина. Хоча схожа на цибулю, але не утворює сплячих цибулин. Вирощується в Китаї та Японії.

Цибуля китайська (Allium chinense)

Формує дрібні їстівні сірі, білі або фіолетові цибулини для маринування. Вирощується в Китаї та Японії.

Цибуля-шніт (Allium schoeniprasum)

Вирощують для зеленого листя в багатьох країнах, ця холодостійка рослина утворює щільні гнізда низькорослих, вузьких рослин з порожнистим листям.

Цибуля бульбиста (Allium tuberosum)

Має їстівне ароматне листя з ароматом часнику Вирощується в Східній Азії.

Інші види цибулі (Allium ampeloprasum)

Цибуля-порей (Allium ampeloprasum var. porrum) має лінійні листкові пластинки з добре вираженим кілем. Нижня частина листків – це трубчасті піхви. Складені одна в одну піхви листків утворюють несправжнє стебло, яке має циліндричну форму цибулини, трохи потовщену біля основи. Вирощують в помірних регіонах по всій Європі та частинах Північної Америки.

Куррат (Allium ampeloprasum var. kurrat) характеризується коротким псевдостеблом з їстівним листям. Дуже подібний зі слоновим часником та цибулею-порей. Вирощується значною мірою в Північній Африці. Листя збирають регулярно протягом сезону.

Слоновий часник (Allium ampeloprasum var. ampeloprasum) виглядає як велика, енергійна рослина часнику і формує квітку, подібну до тієї, що в цибулі-порей. Вирощується в Азії та Північній Африці.

Перлиннацибуля (Allium ampeloprasum var. sectivum)в основному садова культура в Німеччині та Голландії. Вони, як маленькі цибульки-порей, але розвиваються, утворюючи скупчення маленьких сферичних цибулин.