Покращення якості зберігання цибулі

Під час довготривалого зберігання цибуля може втрачати вагу. Також може відбуватись проростання та з'являтись гниль.

Щоб мінімізувати ризик появи гнилі, перед зберіганням зібраний врожай слід ретельно висушити у полі. Сьогодні для збереження якості протягом тривалого часу та подовження періоду збуту все частіше практикується зберігання у приміщенні з контрольованою атмосферою. Відповідне підживлення рослин може допомогти підтримати якість зберігання зібраного врожаю.

Внесення добрив і якість зберігання цибулі

Азот

N effect

Цибулина, що містить достатньо азоту для підтримки міцного та швидкого зростання листків і раннього формування, довше зберігається, оскільки менше страждає від втрати ваги та проростання.

N effect on skin

Азот також сприяє збільшенню питомої ваги луски. Це може збільшити стійкість цибулини до пошкоджень, заподіяних під час транспортування та зберігання. Надмірна кількість азоту розм'якшує цибулину та посилює гниття під час зберігання.

Кальцій та магній

Ca and Mg effect

Кальцій відіграє важливу роль у збільшенні щільності й цілісності цибулини та сприяє довготривалому зберіганню з мінімальним ризиком захворювань. Магній також відіграє важливу роль у підвищенні якості зберігання.

Ca effect

Якщо лише в цибулині виявляється низький рівень кальцію, це може критично вплинути на якість зберігання, збільшуючи силу кліткових стінок. Згідно з випробуваннями, магній, що вноситься разом з кальцієм, може збільшити тривалість зберігання цибулі завдяки зменшенню втрат від гнилі.

Ca effect

Фосфор

P effect

Фосфор позитивно впливає на якість зберігання цибулі та часнику, особливо за умови застосування великих доз азоту. При достатньому рівні P скорочуються втрата ваги, проростання та гниття.

Калій

N and P effect

 

Використання калію дозволяє фермерам підтримувати високий вміст азоту в зібраному врожаї, уникаючи виникнення таких проблем, як гниття чи проростання під час зберігання. Калій також має бути балансований з фосфором, що застосовується.

Бор

B effect

Дослідження довели, що бор впливає на врожайність та покращує якість зберігання. Цей ефект впливу бору на тривалість зберігання пов'язаний з роллю мікроелементу в покращенні накопичення кальцію в цибулині.