Боротьба зі шкідниками та хворобами цибулі

Важливо, щоб біотичні та абіотичні фактори довкілля не обмежували формування цибулини та її якості.

Усі заходи, спрямовані на боротьбу патогенами мінімізують ризик виникнення гнилей та псування цибулин під час зберігання.

Стерилізація ґрунту та ефективна сівозміна є важливими для мінімізації появи збудників хвороб. Живлення у відповідному обсязі зменшує чутливість цибулі та часнику до уражень. Існує ряд шкідників, які негативно впливають на цибулю та часник: нематоди, трипси, цибулева муха або її личинка.

Цибуля також дуже чутлива до листкових захворювань і гнилі цибулини: слизова або «кисла» зовнішня луска, бактеріальні хвороби, що значно зменшує якість цибулини. Частими грибковими захворюваннями є гниль шийки, цвіль, іржа та листкова гниль. В такому разі слід застосовувати фунгіцидний контроль.

Кисла луска

Шийкова гниль

Вплив живлення на ураженість патогенами

Необхідно забезпечити оптимальне живлення під час укорінення і вегетативного росту, щоб поживні речовини не обмежували якість цибулини.

Азот і калій

Азот і калій потрібні, щоб максимізувати вміст сухих речовин в цибулині та її розмір. Надмірно велика кількість азоту розм'якшує цибулину та посилює гниття під час зберігання. Надлишок цього елементу також може зробити шийку товстішою, що призведе до кращої проникності крізь неї хвороб.

Ca influence

Кальцій

Кальцій особливо важливий для щільності цибулини, цілісності та тривалого її зберігання з мінімальною сприйнятливістю до хвороб. Кальцій відіграє важливу роль під час зберігання. Випробування підтверджують, що ріпчаста цибуля з високим вмістом кальцію в цибулинах значно менше уражується чорною пліснявою Aspergillus niger, а також гниллю шийки Botrytis allii.

Ca influence