Роль азоту в виробництві цукрових буряків

Азот - це поживний елемент, що має найбільше значення для врожайності.

Він входить до складу ферментів, вітамінів, хлорофілу та інших компонентів клітини, вкрай важливих для росту і розвитку рослин. Для оптимального росту цукрових буряків потрібно близько 200 кг азоту на гектар посівної площі.

Рослини, які відчувають дефіцит цього елементу, відрізняються низькими темпами росту і розвитку і, крім того, через нестачу хлорофілу мають блідо-зелене або жовте листя.

Найбільш ефективне стрічкове внесення азотних добрив під час посіву з ретельним дотриманням відстані до насіння. Переваги точного внесення поживних речовин, такі як підвищення врожайності та ефективність застосування добрив, були підтверджені низкою досліджень. Теоретично оптимальна відстань для внесення становить 5 см в бік від насіння і 5 см нижче нього.

Щоб виключити ризик пошкодження насіння, особливо в разі викривлення борони (наприклад, від удару об каміння, тощо), доцільно вносити добрива на відстані 8-10 см від насіння. Другий рекомендований варіант - передпосівне стрічкове внесення азотних добрив на глибину 15 см. Також можна розкидати азотні добрива під передпосівну культивацію. Загальна норма внесення азоту становить приблизно 100-120 кг/га.

Вплив азоту на цукрові буряки

Оптимальна доза азоту для підвищення врожайності цукрових буряків зазвичай становить 120 кг/га.

Проте збільшення його дози азоту призводить до зниження цукристості.

Саме тому оптимальна доза азоту для підвищення виходу цукру повинна бути нижче, ніж для збільшення врожайності коренеплодів.