Внесення добрив

Поживні речовини слід вносити ще до посадки культури або в момент їх необхідності, розміщуючи безпосередньо в зоні їх поглинання культурою.

Неправильне співвідношення поживних речовин може негативно позначитися на якості культури та урожаю картоплі в цілому. 

Передпосівне внесення добрив проводиться або розкидним, або стрічковим способом. Взагалі варто відзначити, що кращі результати дає внесення добрив саме стрічковим способом.

При розкидному внесенні добрив необхідно переконатись у рівномірному розподілі добрив. Адже навіть невелике відхилення при розподілі добрив порядку +/- 10% призведе до значних втрат урожаю (до 1,3 тонн / акр (0,4 га.)).

Yield loss

При внесенні добрив стрічковим способом важливо не допускати потрапляння добрив безпосередньо на посадковий матеріал. У випадку малої ємності поглинання ґрунту стрічку з добривами слід розташовувати на 10 см глибше від посадкового матеріалу. При більшій ємності поглинання ґрунту стрічку з добривами можна розташовувати значно ближче до посадкового матеріалу (наприклад, на глибині 7 см від бульб). Добриво в жодному разі не повинно залягати безпосередньо поруч із насіннєвими бульбами, оскільки це суттєво знизить схожість культури. Див. малюнок нижче. 

Поживні речовини необхідно вносити в ґрунт у відповідності з основними етапами росту культури. Так, наприклад, кальцій слід вносити на стадії утворення бульб. Оскільки бульби картоплі різних сортів утворюються в різний час, то щоб гарантувати максимальну ефективність використання добрив, дуже важливо вміти візуально визначати - коли саме сформувалися перші бульби.

При крапельному зрошуванні необхідні поживні речовини подаються в невеликих кількостях протягом усього вегетаційного періоду. Стрічку для крапельного зрошування слід розташувати у верхній частині гребеня, щоб гарантувати достатній полив родючого шару ґрунту та забезпечення поживними речовинами прикореневої зони культури. 

Поверхневі зрошувальні системи, як, наприклад, на центральному шарнірі, дозволяють сільгоспвиробникам виконувати підживлення культури розчинними добривами протягом усього періоду поливу. Поживні речовини для позакореневого підживлення слід вносити із достатньою кількістю води, щоб при цьому вони добре всмоктувалися в ґрунт і не стікали по поверхні.

 Fertilizers placement