Покращення якості ріпаку

Досягнення необхідних цільових показників якості олійних культур може суттєво вплинути на вартість урожаю в залежності від ринку. Основними цілями, які мають бути враховані, є рівні глюкозинолатів та відсоток вмісту олії. Удобрення впливає на обидва ці показники, тому важливо, щоб культура отримувала правильне збалансоване живлення.

Збалансоване живлення є важливим

Якісні цілі при вирощуванні ріпаку залежать від необхідної специфікації кінцевого користувача. Основними показниками є рівні глюкозинолатів та відсоток вмісту олії. Використання олії залежить від вмісту обох факторів, крім ерукової кислоти, якої більше немає в рослинному матеріалі.

Ріпак має наступне використання:

• Олія для споживання людьми

• Відновлювана сировина для хімічної промисловості

• Джерело відновлюваної енергії - біопаливо

• Джерело високої енергії та вмісту білка для харчування тварин

• Післяжнивна культура на зелене добриво і на зелений корм

Ріпакова олія раніше вважалася несприятливою для вживання в їжу людини, оскільки високий вміст ерукової кислоти призводить до неприємного смаку. Завдяки селекції її вміст вдалося зменшити від 40% до 0%, а поліненасичені жирні кислоти (лінолева та ліноленова) від загальної кількості жирних кислот зросли з 15% до 20% та з 8% до 12%, відповідно.

Порівняно з іншими рослинними оліями, ріпакова має найнижчий вміст насичених жирних кислот (6 - 8%) від загальної їх кількості і багата рослинними стеринами. Існує висока частка мононенасичених жирних кислот з 58-60% від загальної кількості. Крім того, має достатній вміст лінолевої кислоти (20-26%) та ліноленової (10%) від загальної кількості жирних кислот, а співвідношення лінолевої кислоти до ліноленової є сприятливим (2,5:1).

Tokoferol content